Tinkamam automobilio eksploatavimui reikalingos techniškai tvarkingos važiuoklės, stabdžių, variklio, aušinimo, kuro ir išmetimo sistemos. Jos gali užtikrinti mūsų ir keleivių saugumą kelyje (nekalbant apie nelaimingus eismo įvykius, kurie nutinka ne dėl automobilio būklės), kadangi sugedusi transporto priemonė padidina avarijų galimybę. Taip pat tiesioginės įtakos mūsų saugumui turi automobilio sukibimas su kelio danga, kurį įtakoja pasirinktų padangų kokybė, gerai atliktas ratų montavimas ir balansavimas. Ypač tai aktualu važiuojant šlapia, sniegu ar ledu padengta kelio danga.
Padangas reikėtų rinktis pagal dydį, plotį, protektoriaus gylį, raštą, atsižvelgiant į gamintojo nurodymus kiekvienam automobiliui. Kaip pasirinkti teisingai? Pirmiausia informacijos reikėtų paieškoti automobilio vadove, taip pat tinkamų padangų išmatavimai būna nurodyti lentelėje, kuri yra vidinėje degalų bako pusėje, automobilio salone prie vairuotojo, rečiau keleivio pusėje, bei po kapotu. Jei nežinote, kokios padangos geriausiai tinka ant dabartinių ratlankių, galima pažiūrėti į esančias, kadangi padangų šone visada nurodyti jų išmatavimai. Tačiau, jei įsigijote ne naują automobilį, jau gali būti sumontuoti netinkami gaminiai. Tokiu atveju padangų išmatavimus galima pasitikrinti internetinėse gamintojų svetainėse, kur suvedus automobilio markę, modelį, variklio darbinį tūrį, pagaminimo metus, bus pateikta reikalinga informacija. Renkantis padangas taip pat labai svarbu įvertinti savo vairavimo ypatumus ir kelio dangą, kuria daugiausia keliaujama.
Įsigyjant vasarines padangas svarbu atsižvelgti į sukibimą su šlapia, sausa kelio danga, jų dilimą, skleidžiamą garsą. Juk įsigijus triukšmingas padangas menkas malonumas važinėti. Važiuojant šlapiu keliu, pasitaikius balai, naujos padangos geriau sukimba su tokia kelio danga, padidėja tikimybė išvengti akvaplanavimo ir ratų užsiblokavimo. Seni gaminiai su mažesniu protektoriaus gyliu greičiau netenka sukibimo ir šlapiu keliu pradeda slysti it ledu. Vasarinių padangų gamybai pasitelkiama kietesnė guma, kuri yra ilgaamžiškesnė. Vairuotojai pagal savo vairavimo ypatumus, dažniausiai pravažiuojamo kelio sąlygas, žiemai turi galimybę pasirinkti iš kelių padangų tipų. Važiuojant dažnai valomais miesto keliais galima įsigyti iš kietos gumos pagamintas padangas, kurios pasižymi ilgiausiu eksploatacijos laikotarpiu. Vidutiniu kietumu pasižymintys gaminiai geriausiai tinka keliuose, kurie valomi rečiau. Pasirinkus minkštas padangas pravažiuosite retai valomus užmiesčio kelius, o su dygliuotomis – nevalomus, sniegu ar ledu padengtus kelius. Kaip alternatyvą žieminėms ir vasarinėms padangoms, galima pasirinkti universalias, tinkančias naudoti visais metų laikais, kur dažniausiai net ir žiemą temperatūra nenukrenta žemiau negu 7 °C temperatūros. Tačiau, jos nėra tokios patikimos žiemos metu ir ne itin patogios vasarą. Ypač pavojinga su jomis važinėti esant ekstremalioms oro sąlygoms, kadangi dėl nedidelio protektoriaus gylio, jos ne taip gerai sukimba su slidžia ar snieguota kelio danga, dėl ko automobilis kelyje gali tapti visiškai nevaldomas. Įsigyti universalias padangas patariama tuo atveju, kai per metus važinėti reikia labai nedaug.
Šiuo metu vairuotojai turi galimybę pasirinkti iš daugybės naujų skirtingų padangų tipų, tačiau, dažnai pasirenkami naudoti gaminiai. Senų padangų gumos gali būti įtrūkusios, su gumbais, dėl ko skirtingose padangose oras išsilaiko nevienodai, o tai daro įtaką važiuoklei, vairavimo patogumui, stabdymui. Įsigijus naujas, tinkamas padangas pagerėja transporto priemonės manevringumas, automobilio sukibimas su įvairia kelio danga, dėl ko jis tampa stabilesnis, sumažėja degalų sąnaudos. Be abejo, daug kas priklauso nuo kelio dangos, tačiau labai daug įtakos turi padangų būklė, jų susidėvėjimo lygis, protektoriaus gylis ir raštas, galimybė važinėti tam tikromis sąlygomis. Pasirinkus reikiamas padangas galima sumažinti eismo įvykių kelyje riziką, važiavimas tampa patogesnis.